Історія бібліотеки





    Кожна бібліотека має своє покликання, свою історію. Для бібліотеки-філії №6 покликання-це йти в ногу з часом. Історія бібліотеки і її працівників, які віддали служінню      книги  налічує більше сорока років.

   Перші кроки Луцька міська бібліотека №6 для дорослих зробила у 1960-х роках як бібліотека на громадських засадах по вулиці  Леніна,62 (тепер прос. Волі), а офіційно була відкрита рішенням Луцького міськвиконкому у жовтні 1968 року по вулиці  Леніна, 10,( тепер проспект Волі). 

       Першою Завідувачкою була Урбанович Євгенія Семенівна, яка займала цю посаду до 1976 року, а з 1976 року працювала бібліотекарем абонементу. Першими бібліотекарями стали Бітюкова Лариса Миронівна, Крючкова Клара Миколаївна. З 1974 року в бібліотеці працює Полупан Марія Олексіївна. З листопада 1976 року бібліотеку очолила Метельська Валентина Іванівна, яка пропрацювала на цій посаді до 1996 року. В 1978 році бібліотека отримала новий статус бібліотека-філія №6 для дорослих на базі Луцької міської централізованої системи. В ці роки бібліотека проводила активну просвітницьку діяльність. Організовувались літературно-тематичні вечори, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами праці, письменниками, поетами.

  Основними напрямками роботи були виховання патріотизму, привити любов до рідного краю, допомога в проф. орієнтації. Для цього в бібліотеці проводились краєзнавчі дні, дні спеціаліста, дні інформації, тощо. За успіхи в популяризації суспільно-політичної літератури, за виконання планових показників бібліотека неоднарозово відзначалась грамотами та дипломами. У 1980 році  бібліотеці було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи". У 1981 році при бібліотеці створюється клуб за інтересами "Ровесник та "Клуб цікавих зустрічей".  

       На початку 1990-х років, після розпаду СРСР повертаються забуті історичні імена, відроджуються українські традиції та звичаї. Нашу Вітчизну як незалежну державу визнало понад 150 інших держав світу

 

 

         В 2005 році бібліотека перегорнула нову сторінку в своїй історії. Розпочав свою діяльність сектор "Польська бібліотека та читальня". Це дало змогу польській національній меншині отримати доступ до документальних джерел на польській мові. Бібліотека отриала від фундації "Семпер Полонія" сучасні технічні засоби, а саме Персональний комп"ютер, DVD, телевізор. В 2007 році  з метою розширення доступу до інформації бібілотека була підключена до всесвітньої мережі Інтернет. Бібліотека отримала змогу надавати всім користувачам нові сучасні бібілотечні послуги в отриманні інформації.

        В 2010 році Луцька міська бібілотечна система стала переможцем програми "Бібліоміст" у конкурсі проектів співпраці бібліотек з громадськими організаціями. Бібліотека-філія була одним з учасником написання цього проекту, адже співпрацює з такими громадськими організаціями : Товариство Польської культури ім.Єви Фелінської на Волині, громадською організацією "Інтергрупа", організацією "Пласт". Як одна з переможців проекту бібліотека отримала два персональних комп"ютери, сканер, прінтер, дві відеокамери для роботи в програмі скайп, вільний доступ до інтернету всім користувачам бібліотеки.

      Бібліотека отримала можливість організовувати нові сучасні заходи : віртуальні мандрівки, презентації, мости спілкуання українських студентів з польською молоддю. 

    Життя продовжується, бібліотечне життя вирує , стає насиченим та цікавим. 

    Історію маленької бібілотеки в центрі міста продовжує створювати її колектив : Гримарович Катерина Вікторівна- завідувачка бібліотеки-філії з 1996 року, Шостак Лариса Марківна-бібліотекар абонементу, Полупан Марія Олексіївна-  бібліотекар читального залу.


Немає коментарів:

Дописати коментар