вівторок, 16 грудня 2014 р.

Закон і ми

  Не зважаючи на те, що ми живемо в інформаційну епоху, далеко не кожен знає усі свої права, які надаються людині державою від народження. І якщо про громадянські обов’язки ми чуємо частіше, то права іноді просто замовчуються, зважаючи на нашу некомпетентність. Особливою категорією суспільства є  найменш обізнані та досвідчені громадяни – діти, адже вони про свої права чують найменше. Знання прав забезпечує рівність і розвиток, закріплює повагу до прав і свобод людини, забезпечує   розвиток особистості, відчуття людського достоїнства, гідності,  закріплює взаємоповагу, взаєморозуміння, терпимість, рівність, дружбу між націями, расовими, національними, етнічними, релігійними та мовними групами.  Знати свої права необхідно перш за все для того, щоб зрозуміти , коли їх порушують, щоб вміти захистити себе та інших, для вирішення конфліктів, для побудови та підтримки миру, для розвитку соціальної справедливості.
У 1950 році Генеральна Асамблея  ООН запропонувала всім державам  і зацікавленим  організаціям  відзначати 10 грудня як  день прав людини.


  В рамках  Всеукраїнського тижня правових знань в бібліотеці-філії відбувся правовий тренінг «Закон і ми». Учні 9-А та 9-Б класів Луцького НВК ЗОШ І-ІІ ст.№7- природничий ліцей (педагоги-організатори Купчинська О.В. та Стащук І.Л.) демонстрували знання у галузі прав людини, вирішуючи різні завдання,  розв’язуючи тести, ситуаційні задачі,  кросворд та взяли участь у брейн-ринзі.  У якості  журі були запрошені студенти МАУП правознавчого факультету Зінчук Наталя та Карпюк Ірина, які показали високий рівень правових знань та надавали компетентні коментарі стосовно відповідей гравців.


 Будемо сподіватися на те, що отримана інформація допоможе стати обізнаними у питаннях права не лише учасникам тренінгу, а й їхнім друзям, батькам і просто знайомим.

Немає коментарів:

Дописати коментар